AMK Hamry nad Sazavou - biketrial

ARTICLES

Zoom

Druhé české zlato Tomáši Vepřekovi

Tomáš Vepřek z ÚAMK Biketrial klubu Olomouc se stal na mistrovství světa ve Španělsku letošním šampionem v kategorii benjamin (10-12 let) a po úspěchu Václava Koláře ve středu v kategorii Elite přidal druhé zlato do české sbírky. Dvanáctiletý šikula obsadil v neděli v první etapě letošního mistrovství třetí pozici, ale další dvě pokračování v úterý i ve čtvrtek už vyhrál.

Celý článek na www.uamk.cz

Přečíst celý článek >>


Zoom

Kolář obhájil titul mistra světa

Skvělý úspěch dosáhl pro sebe, Českou republiku i ÚAMK klub Biketrial Blansko Václav Kolář. Třetí soutěžní den podal při světovém šampionátu ve španělské Ódeně parádní výkon v nejprestižnější kategoriii Elite a na celkem dvaceti sekcích ve dvou kolech zapsal jen dvakrát čtyři trestné body a soupeře deklasoval rozdílem třídy.

Celý článek na www.uamk.cz

 


WBC 2015: Kdo je kdo


Katalánie zahájila sezonu

Prvním závodem odstartovalo Mistrovství Katalánska v biketrialu 2015. Úvodní soutěž se jela v Castellolí v neděli 1. března – sezonu zde zahájili již počtvrté v řadě. Lokalita nabízí pro biketrial výborné podmínky, soutěž pořádal zkušený tým z Moto Clubu Igualada.

Celý článek na biketrial olomouc


Biketrial se probouzí

Zatímco u nás teprve řešíme licence a lékaře, za hranicemi našeho českého rybníčku je o poznání trialověji. S postupujícím datem se trialový svět zvolna probouzí ze zimního spánku a o víkendech se jako sněženky zjara začínají objevovat první akce. Některé jsou přitom snadno dostupné i pro české jezdce, jako třeba halový závod ve slovenském Záriečie.

Celý článek na /new.biketrial-olomouc.cz/


Zoom

EP v Rudině

Příznivou zprávu jsme dostali od pořadatele červnového závodu EP ve slovenské Rudině. Soutěž zařazená do seriálu Evropského poháru bude otevřená všem zájemcům, ať už s licencí, nebo bez. Budou připraveny tratě jak pro „mezinárodní“ kategorie, tak nejmladší jezdce a pro začátečníky. Celý příspěvek na new.biketrial-olomouc.cz


OPENTrial

Open Trial je volnější forma závodů podle pravidel UCI. Do tohoto závodu může vstoupit i amatér, který nemá se závoděním vůbec žádné zkušenosti. Není potřeba licence a v podstatě ani extra trialové kolo (na druhou stranu se doporučuje mít už něco s čím jste schopní přejet třeba výšku tří palet, resp. skládací kolo není nejvhodnější volba :-))

Můžete si tak zkusit formu závodění bez toho aniž by jste se zapojili do seriálového závodu jakým je např. Český pohár, kde bojujete v průběhu celého roku. Závod je vesměs stavěn jednodužší a spíše pro méně zdatné jezdce, než ty TOP kteří bojují spíše v jiných závodech!

Zkuste dorazit a vyzkoušet si cyklotrial na vlastní kůži, je to zábava a boj o trofej zároveň :-)!

První závod 2. 5. 2012 v Hamrech nad Sázavou

Převzato z www.cyklotrial.cz/zmena-data-open-trial-1/n-37


Informace k sezóně 2015 - komise biketrialu

Vážení biketrialisté, s příchodem nového roku a sezóny 2015 a na základě změn roku 2014, Vám posíláme následující informace:

Přečíst celý článek >>


Play K2.5 a další novinky

Značka Play-bike „odtajnila“ design K2.5, modelové řady pro rok 2015. Barevnému provedení World Champion dominují barevné pruhy vítězného duhového trikotu...

Celý článek

Přečíst celý článek >>


Co nového přináší Technická pravidla 2015

BIU zveřejnila novou verzi mezinárodních Technických pravidel (sportovní řády) platných pro rok 2015. K prostudování v angličtině zde, stručný přehled novinek a změn najdete v článku Radka Janky na www.biketrial-olomouc.cz

Přečíst celý článek >>


Older articles: 1 2 3 4  >>